Wymiana rozrządu

Wymiana paska rozrządu z rolkami, napinaczem oraz pompą wody czy zestawu łańcucha rozrządu to kompleksowa usługa, mająca na celu utrzymanie optymalnego stanu układu rozrządu. Nasi specjaliści dokładnie wymieniają zużyte części, zamieniają ich na nowe co zabezpiecza silnik przed potencjalnymi awariami które wiążą się z znacznie wyższymi kosztami napraw i utrzymuje jego efektywność.
Co ile wymieniać łańcuch rozrządu? Kontrolę łańcucha/paska rozrządu warto co jakiś czas (najlepiej co 2 lata lub kilkadziesiąt tysięcy kilometrów) zlecać mechanikowi. Oceni on stopień wysunięcia napinacza i uzębienia kół, naprężenie łańcucha oraz kondycję plastikowych listw napinających. Czynność powinno się zlecić zwłaszcza przed zakupem używanego samochodu z łańcuchem rozrządu.

Jak dbać o łańcuch rozrządu? Przede wszystkim regularnie go kontrolujmy (we własnym zakresie i w warsztacie) i dbajmy o częstszą wymianę oleju (co 8, maksymalnie 11 tys. km). Nie wybierajmy przy tym produktów o niskiej lepkości (np. 0W-30), gdyż istnieje wtedy większe ryzyko wycieków, a to źle wpływa na pracę napinacza. Unikajmy też „przechodzenia” z dobrej jakości oleju na tańszy odpowiednik.
Dane kontaktowe:
Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku: 8:00 - 19:00 Sobota: 8:00 - 16:00